Eşikteki Özgürlük

Hayriye Ünal kısa bir süre önce şiirine 'yardım ve yataklık' eden Eşikteki Özgürlük Çok Sesli Şiir kitabı ile okurlarının karşısına tekrar çıktı. Eşikteki Özgürlük Çoksesli Şiir, Hece Yayınları (Eylül 2011).

Responsive image
YAZAR
Hayriye Ünal
DOSYA BOYUTU
9,99 MB
YAYIN TARIHI
2000
DIL
Türkçe
ISBN
9789944195614

PDF formatında Eşikteki Özgürlük. Sitemizde mobilityweekbg.com adresinde bu kitabın açıklamasını bulabilirsiniz. Ayrıca doğrudan Eşikteki Özgürlük kitabını tarayıcınızdan doğrudan çevrimiçi olarak okuyun. Bağlanın!


Şair Hayriye Ünal'ın 6 yıllık çalışmasının sonucu olan "Eşikteki Özgürlük Çoksesli Şiir" çekip gidemeyenin burada kalışı üzerine şiirsel bir tavır olarak yazıldı. Şair, dil ve gerçekliğin birbirini karşılıklı bağlamsızlaştırma ve yersizleştirme edimlerinden doğan bir şüpheyle -buralı mıyım, bu dilde mi ilamet etmekteyim şüphesi ile- yaratır. Bu eminsizlik onu içinde yaşadığı ve dilini konuştuğu toplumla sürekli ve beyhude bir meşruiyet savaşında tutar. Bu meşruiyet savaşı kazanıldığında bile savaş, pirus zaferine dönüşerek şairin elinden sevinsini kesinkes alır. Çoksesli şiir, neşesi ancak buruk bir gülüş olan bireyin dünyanın hem karşısında hem de içinde bulunma acısından doğuyor. Çoksesli şiirin kişisi bir yoğunluk bölgesi veya daha kapsamlı ifadeyle bir düğün olarak kavranmalıdır. Düğümü sıkıştıran veya gevşeten uçlar daima başka düğümlere bağlanmaktadır; çok dereceli yazgı denklemlerinin serimlendiği soyut bir hamak gibi. Beşerî deneyimin ancak bu şekilde gösterilebilir olduğuna inanır çoksesli şair.(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 383Baskı Yılı: 2011Dili: TürkçeYayınevi: Hece Yayınları 


Eşikteki Özgürlük-Çoksesli Şiir kitabı hakkında bilgileri içeren kitap satış sayfası. Hayriye Ünal kitapları ve HECE YAYINLARI 2011 baskısı kitaplar ile ikinci el ve yeni 5 milyon kitap NadirKitap.com'da.